Užsiėmimai Donec eu libero sit amet quam egestas semper.

LIEKNĖJIMO PROGRAMOS

LIEKNĖJIMO PROGRAMOS
  • Lieknėjimo programa pritaikoma prie kiekvieno kliento asmeninių poreikių, norų, gyvenimo ir maitinimosi įpročių ir (arba) treniruočių režimo.
  • Svoris mažinamas pamažu ir saugiai, lieknėjimo metu tikrai nejaučiamas alkis, nuovargis ar stresas.
  • Stebima, kad svoris mažėtų kūno riebalų, o ne raumenų sąskaita.
  • Parenkami maisto papildai.
  • Sėkmingai baigus programą, nemokamai sudaroma kūno masės išlaikymo programa.

Dėl asmeninių lieknėjimo programų sudarymo tartis

Eglė Patamsytė tel.860661935

El.paštas: egle.p@linijasportas.lt

Protingi būdai lieknėti

Kuomet planuojate laikytis dietos, kreipkitės į specialistą , pasitarkite su juo ir  pasirinkite saugią , lengvai priderinamą prie Jūsų sveikatos ir gyvenimo būdo dietą. Ji turi Jums tikti ilgą laiką. Nerizikuokite savo sveikata.Neeksperimentuokite pavojingomis sveikatai ekstremaliomis ,,kopūstų sriubos“, ,,salierų“,  ar kitomis panašiomis vienpusiškomis dietomis . Nežalokite savęs įvairiais įtartinais lieknėjimo preparatais, žadančiais stebuklus. Stebuklų nėra. Tokiu, savęs kankinimo, būdu numestas svoris tikrai sugrįš, ir sugrįš su kaupu. Prisiminkite, jog dietų laikymosi ir nesilaikymo pasikartojimai, grįžimas prie ankstesnių mitybos įpročių paskatina svorio priaugimą ir nutukimo progresavimą .

Bet kuri gera mitybos programa turi turėti pereinamąjį laikotarpį, per kurį sveikesnės mitybos pagrindus žmogus pritaiko visam likusiam gyvenimui. Nepamirškite aktyvaus gyvenimo būdo, kuris   taip pat padeda išlaikyti pageidaujamą kūno svorį ir patrauklią kūno išvaizdą.

Nors dauguma svorio metimo dietų kalba apie galimybę turėti gražesnę figūrą, svarbu įsisąmoninti, jog pagrindinis tikslas yra išsaugoti sveikatą ir užkirsti kelią žalingam organizme sukauptų riebalų poveikiui. Bet kuri svorio metimo dieta siekia sudeginti kūne sukauptų riebalų perteklių, kuris yra daugelio ligų   rizikos faktorius.

Ko reikėtų vengti

Dauguma populiariuose žurnaluose aprašomų dietų lemia tik laikiną sulieknėjimą. Jei dieta stebuklingai žada Jus sumažinti 6-7 kg per savaitę, susimąstykite    ar tai realu.      Dietos, kurios žada greitus rezultatus, yra nepatikimos, nes prieštarauja įprastai medžiagų apykaitai organizme.   Tokie  dietų reikalavimai yra klaidinantys ir žalingi.   Paprastas energijos balansas yra akivaizdus įrodymas, kad saugiai numesti daugiau nei 450-910 g per savaitę, netgi badaujant, yra neįmanoma. Pavyzdžiui, norint numesti 450 g per savaitę, Jums teks kalorijų kiekį sumažinti 3500 kcal, vadinasi, iš dienos kalorijų normos teks atimti 500 kcal, t. y. sumažinti su maistu gaunamų kalorijų kiekį arba atitinkamai padidinti fizinį aktyvumą.

Taigi, jei įprasta Jūsų dienos kalorijų norma yra 2000 kcal, norėdami numesti 450 g per savaitę, turėsite apsiriboti 1500 kcal per dieną. Netgi jei badausite ir gersite tik vandenį, per savaitę natūraliai galėsite numesti ne daugiau nei 1810 g. Bet ir tai nesaugu ir neprotinga. Jūsų kūnas praras vandenį, nyks raumenys, o tai negrįžtamai pakenks Jūsų sveikatai ir gerai savijautai.

Visos ekstremalios   dietos, žadančios greitą ir smarkų lieknėjimą, smarkiai išbalansuoja žmogaus mitybos įpročius bei maistinių medžiagų,baltymų, riebalų, angliavandenių, santykį dienos racione. Čia ir slypi esminis šių dietų pavojus ir trūkumas. Laikinas svorio kritimas atsiranda tik dėl laikinų mitybos pokyčių iš organizmo pasišalinus skysčiams. Numetę svorio žmonės neišvengiamai grįžta prie tų pačių mitybos įpročių, kurie sugrąžina buvusį svorį, o dažnai priauga dar daugiau nei buvo numetę.   Moksliniai įrodymai nenuginčijamai teigia, jog žmogus sėkmingai meta svorį tik pagal tokią mitybos programą, kuri padeda kontroliuoti svorį visą likusį gyvenimą. Kuo kraštutinesnių priemonių reikalauja dieta, tuo sunkiau jos laikytis ilgą laiką. Visą gyvenimą trunkančių rezultatų sėkmė slypi tokioje mitybos programoje, kuri individualiai atitinka žmogaus poreikius. Geriausios sveikatos gerinimo ir svorio metimo programos, padedančios sudeginti organizme sukauptų riebalų perteklių ir duodančios ilgalaikius rezultatus, yra paremtos šiuo principu: palaipsniui, bet sistemiškai mažinamas iš maisto gaunamos energijos (kalorijų) kiekis ir didinamas fizinio aktyvumo metu suvartojamos energijos (kalorijų) kiekis. Dietos sėkmę lemia aiškūs tikslai ir kasdienio gyvenimo netrikdantys reikalavimai.

Šilutės sporto klubas "ATĖNAI" Tel. 8 (441) 54 898, mob. tel. 8 (687) 93 628, el. paštas: info@atene.lt, Gluosnių g.13B,LT-99126 Šilutė, darbo laikas I-V 8.00-21.00, VI 9.00-14.00