Straipsniai

Jaunystės eleksyras

 

Niekas nenuginčys teiginio, kad sportuojantys senjorai gyvena ilgiau už tuos, kurie vengia judėti. Ir tai įrodė atlikti tyrimai. Ir visai nesvarbu, kada žmogus pradeda aktyviai gyventi.

Šiais laikais jau nebus klaida, jei sportą pavadinsime viena iš meno subtilybių. Atrasti patinkančią ir tinkančią fizinės veiklos rūšį bei mėgautis sveiku ir ilgu gyvenimu – menas mylėti save. Sporto naudos sveikatai sąrašas įspūdingas, o reikalavimai gana paprasti – tereikia juos vykdyti. O sportuoti verta pradėti ir vyresniame amžiuje. Nes žmonės, judantys mažiausiais keturias valandas per savaitę, gyvena ilgiau. Pasak mokslininkų, stebina, kad ilgaamžiškumo nelemia tai, kiek žmogus sportavo per visą savo gyvenimą. Svarbiau yra tai, ką jis daro dabar, kad liktų sveikas. 

„Žinios1.lt“ sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“ lankėsi kaip tik tuo metu, kai iš treniruočių salės švytinčiais veidais išėjo nemažas būrelis vyresnio amžiaus žmonių. Kelios moterys, praeidamos pro šalį, džiūgaudamos pasidalino įspūdžiais: „Kaip atjaunėjome!“.

 Primename, kad senjorams šiemet sporto centre siūloma ypatinga sveikatinimo programa, kuri vykdoma pagal projektą, kurį finansuoja Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo fondas. Senjorai „Atėnuose“ gali sportuoti bei atsipalaiduoti nemokamai. Užsiėmimų metu jiems taikoma gydomoji mankšta – fizinių pratimų rinkinys, pritaikytas išgydyti raumenų, sąnarių sutrikimams ar sustiprinti visam kūnui. Mankštos salėje senjorai dirba su kamuoliais, gumomis, lazdomis ir t. t. Užsiėmimus veda sporto ir sveikatingumo centro vadovė Jūratė arba trenerė Irma. Su treniruokliais padeda dirbti, kaip sakė patys senjorai, malonus treneris Tadas.

 Žinios1.lt“ pakalbino dvi senjoras, kurios mielai sutiko pasidalinti įspūdžiais. Ponia Virginija iš Vainuto neįsivaizduoja savo gyvenimo be sporto.

„Gyvenu vienkiemyje. Būna, kad visą savaitę nė su vienu žmogumi nepabendrauju. Supratau, kad turiu kažką dėl savęs pradėti daryti. Man čia – kaip stebuklas: ir atsipalaiduoju, ir bendrauju, ir energijos pasikraunu. Net neįsivaizduoju savo gyvenimo šiuo metu be sporto. Bijau labai žiemos, tuomet negalėsiu atvažiuoti, keliai bus slidūs, užpustys. O prie „Atėnų“ labai prisirišau. Jaučiu, kad pati labai pasikeičiau, tiesiog noriu pasitempti, atjaunėju. Maloniai visi darbuotojai bendrauja, visada šypsosi, nuoširdžiai pataria, padrąsina. Labai čia gera, maloni aplinka, treniruotis galime su visais treniruokliais. Ir visai negąsdina atstumas, kurį turiu nuvažiuoti, kad čia būčiau. Juk su mumis kartu sportuoja ir 83 m. moteris, kuri net iš Degučių atvažiuoja su autobusu, kiekvieną kartą pėsčia eina į „Atėnus“ nuo autobusų stoties ir atgal“.

 Ponia Staselė (78 m.) iš Šilutės

Ponia Staselė iš Šilutės: ”Atjaunėjau, įgijau pasitikėjimo, maloniai praleidžiu laiką, o galų gale – nebeliko amžiaus irzlumo”. Visą gyvenimą teko daug dirbti. Ir banke, ir mokykloje. Atsirado problemų su sveikata. Aš jau nuo 1991 m. užsiimu sveikuolių gyvenimu. Ir bėgiodavau rytais, ir maudydavaus. Tačiau kurį laiką ir draugą Tinginį turėjau, tai nesportavau. Paskui mirė vyras. Pasijutau, kad blogai yra su kelio sąnariu. Jau net ir operuoti žadėjo. Bet kol kas dar laikausi. 

Man čia taip pat viskas labai patinka. Svarbiausia, kad čia, „Atėnuose“, nėra jokių neigiamų emocijų. O aš jų ir labai nemėgstu. Galiu pavadinti savo buvimą čia – tai gyvenimas. Atjaunėjau, įgijau pasitikėjimo, maloniai praleidžiu laiką, o galų gale – nebeliko amžiaus irzlumo“.

Sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“ sveikatinimo programos užsiėmimai senjorams vyksta du kartus savaitėje: antradieniais ir ketvirtadieniais. Iš viso susirenka apie 30 aktyvių garbaus amžiaus žmonių, kurių amžius nuo 50 iki 84 metų. 

 „Džiugu matyti laimingus žmones, iš naujo atrandančius gyvenimo pilnatvę, sveikatą. Per visą tą laiką, kol vedame užsiėmimus, nė vienas senjoras nesiskundė sveikata, nebuvo susirgęs. Vadinasi, sustiprėjo ir imunitetas“, – pasakojo J. Gricevičienė. Kaip teigė sporto ir sveikatingumo centro vadovė, nors ir gruodžio mėnesį baigsis Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo fondo finansuojamas projektas, tačiau senjorai galės ir toliau lankyti treniruotes, stiprinti ir jauninti organizmą už simbolinę kainą. 

Autorė  Saulina Jokubauskaitė


« Atgal
Šilutės sporto klubas "ATĖNAI" Tel. 8 (441) 54 898, mob. tel. 8 (687) 93 628, el. paštas: info@atene.lt, Gluosnių g.13B,LT-99126 Šilutė, darbo laikas I-V 8.00-21.00, VI 9.00-14.00