Straipsniai

Alkis ir jėgų trūkumas neįveikė jauno kultūristo

Šilutės sporto klubo „Atėnai“ treneris Edgaras Lukoševičius ne tik padeda klubo lankytojams sustiprėti fiziškai, padailinti kūno linijas, bet ir pats sporto salėje lieja prakaitą ir siekia aukštumų daug valios reikalaujančioje sporto šakoje - kultūrizme.

Neseniai pirmasis bandymas parungtyniauti su šios sporto šakos lyderiais šilutiškiui buvo sėkmingas - Lietuvos atvirajame kultūrizmo čempionate naujokų kategorijoje Edgaras tapo čempionu.

Edgaras šypsosi, kad didžiausias įspūdis iš pirmųjų varžybų buvo... apsilankymas „MacDdonald’e“ - pagaliau jis galėjo kaip reikiant prisikimšti pilvą.

Pasirengimas čempionatui - alinanti dieta, ilgos treniruotės, padidėjęs nervingumas - 25-erių metų sportininkui tapo iššūkiu, privertusiu dar labiau subręsti ir išsiugdyti valią. Rezultatas - Edgaras tapo akį traukiančio stoto ramiu, savimi pasitikinčiu vyru.

Ko tenka atsisakyti ir ką gauna sportininkas, ruošdamasis tokio lygio varžyboms? Ką pataria klubo lankytojams juos treniruojantis specialistas?

Pusryčiams - vištiena

Edgaras pasakoja, kad pasiruošimas varžyboms truko 4 mėnesius. Iš pradžių teko priaugti svorio, kad susiformuotų raumenys, vėliau - to svorio atsikratyti, kad sumažėtų riebalų sluoksnis ir raumenys išryškėtų. Prieš pasiruošimą varžyboms svėręs 80 kilogramų, dėl pasikeitusios mitybos ir daugybės treniruočių vaikinas priaugo 14 kilogramų, o vėliau numetė 10 kilogramų.

Pirmosiomis savaitėmis Edgaras valgė kiaušinius, tuną, vištieną, ryžius ir daržoves. „Iš pradžių maisto būdavo per daug, vos pavykdavo suvalgyti, bet vėliau ėmiau norėti didesnių porcijų. O netrukus atėjo laikas numesti svorio ir mano meniu liko tik vištiena ir virtų kiaušinių baltymai, mat trynys - tai cholesterolio bomba. Pusryčiams 8 valandą valgydavau vištieną, po to apie 11 valandą - kiaušinius, paskui - dar du kartus vištieną, vėl kiaušinius, ir dar kartą vištieną. Per dieną suvalgydavau 8 kiaušinius“, - prisimena sportininkas.

Vištieną Edgaras valgė išvirtą vandenyje arba garuose, be prieskonių ir be garnyro. Sportininkas tikina, kad jam šis patiekalas yra skanus. Maisto racione liko vien baltymai - puiki statybinė medžiaga, deja, visiškai nesuteikianti energijos.
Vandens galėjo gerti, kiek panorėjęs. Dar save palepindavo kava be cukraus. Tiesa, paskutines dienas prieš varžybas teko pamiršti ir vandenį.

Valgydamas vien kiaušinius ir vištieną, vaikinas ėmė jausti silpnumą, nuovargį, o paskutines jėgas atiduodavo treniruotėse. Norėdamas kompensuoti angliavandenių trūkumą ir gauti energijos, jis vartojo įvairius maisto papildus.

„Dėl alkio ir silpnumo tapau labai nervingas, viskas erzino. Tačiau stengiausi save suimti į rankas, sakydavau sau, kad reikia nusiraminti“, - pasakojo Edgaras. Pasak jo, ne visi sportininkai sugeba įveikti alkio išbandymą ir dar nesulaukę varžybų ryžtasi pasilepinti netinkamu maistu, kuris palieka ryškų pėdsaką ant kūno.

Alkis ugdė valią

Nepasiduoti įkyriam norui valgyti skatino malonūs pokyčiai - kūnas tapo išties įspūdingas. Vaikinas tikina, kad kai varžybos jau buvo ne už kalnų, jo kūnas ėmė keistis ne dienomis, o  valandomis. Jaunajam kultūristui tai tapo puikia paskata toliau siekti tikslo. Būtent šis ryžtas lėmė, kad gegužės 24 d. Prienuse vykusiame 2014 NAC Lietuvos atviro kultūrizmo čempionate naujokų kategorijoje E.Lukoševičius nugalėjo pagrindinį konkurentą, kauniškį Tautvydą Ambraziūną, ir užėmė pirmąją vietą.

fitnesas atenai treneris edgaras trx

„Atėnų“ sporto klube dirbantis Edgaras sako, kad pasirengimas varžyboms truko 4 mėnesius.


Tiesa, prieš tai, gegužės 17-ąją Rygoje įvykusiose varžybose 2014 NAC Latvia Open Bodybuilding and Fitness Cup, Edgaras nusileido T.Ambraziūnui ir liko antras.

„Varžyboms mane paruošęs treneris Kęstutis Vaičiūnas perspėjo, kad iš pradžių nereikėtų atiduoti visų jėgų, nes tada galiu greitai „perdegti“ ir prarasti formą svarbiausiose varžybose, kurios laukė Prienuose. Mano pagrindiniam varžovui Tautvydui turbūt taip ir nutiko“, - išdavė sportininkas.

Kultūristas prisimena, kad varžybų metu vyravo nervinga atmosfera - ne tik Edgaras, bet ir kiti dalyviai, kamuojami silpnumo ir alkio, jautėsi įsitempę ir nevengė tarti vieną kitą grubesnį žodį artimiesiems. Tačiau, anot Edgaro, sportininkų žmonos turbūt jau pripratusios ir supranta vyrus - juk ne kasdien varžybos. Pasibaigus kultūrizmo čempionatų maratonui, sportininkai ima maitintis įprastai ir atgauna puikią fizinę savijautą ir gerą nuotaiką.

Paklaustas, kas labiausiai įsirėžė į atmintį iš pirmųjų varžybų, vaikinas nusijuokė. Po varžybų jam pagaliau buvo leista valgyti ką tik nori, tad sportininkas nuskubėjo į „MacDonald’ą“ ir užmušė ilgai graužusį alkio kirminą kokakola ir mėsainiu - tai ir tapo spalvingiausiu varžybų įspūdžiu.

Pergalės jausmas sukėlė euforiją

Išplėšti pergalės Prienuose vykusiame čempionate Edgaras nesitikėjo. Išgirdęs, kad jam skiriama I vieta, teigia patyręs jausmą, kurio apsakyti tikrai nepavyktų. „Daug kas klausia apie prizus, o man jie neįdomūs, nes nėra didesnio apdovanojimo nei jausmas, kai tampi nugalėtoju“, - šypsosi Edgaras.

Čempionas tikina, kad pirmoji vieta atpirko visus vargus ir išlietus nervus, tad ir kitąmet jis ryšis dalyvauti varžybose. Tik šįkart ruoštis reikės kiek trumpiau - apie du mėnesius.

Ėmė sveikiau maitintis

Pergalė sportininkui ne tik suteikė pasitikėjimo savimi, bet ir ilgam pakoregavo valgiaraštį. Anksčiau Edgaras į maistą žiūrėdavo atsainiai ir valgydavo bemaž kas pakliūva po ranka, tačiau naujoji dieta paskatino atidžiau rinktis maisto produktus bei atkreipti dėmesį į etiketėje nurodytą produkto sudėtį.

Sporto klube „Atėnai“ grupinius užsiėmimus vedantis treneris teigia, kad norint būti sveikam, stipriam ir puikiai atrodyti reikia atkreipti dėmesį į maistą, mat jis lemia 60 proc. rezultato. Taip pat treneris primena, jog žmonės, norintys pasiekti gerų rezultatų, privalo sportuoti taisyklingai, prižiūrimi specialistų, kad nepridarytų žalos sąnariams, raumenims, širdžiai.

Klaipėdos universitete baigęs kūno kultūros ir sporto pedagogiką, Edgaras planuoja toliau krimsti aukštuosius mokslus. Žinių poreikis vaikiną gali paskatinti bent trumpam palikti Šilutę ir išvykti į vieną iš Lietuvos didmiesčių, studijuoti kineziterapiją arba dietologiją.

www.silutesnaujienos.lt  2014.06.06


« Atgal
Šilutės sporto klubas "ATĖNAI" Tel. 8 (441) 54 898, mob. tel. 8 (687) 93 628, el. paštas: info@atene.lt, Gluosnių g.13B,LT-99126 Šilutė, darbo laikas I-V 8.00-21.00, VI 9.00-14.00