Straipsniai

iandien daugelis pažįstamų Šilutės gatvėje sutikę Edgarą Lukoševičių (25 m.) nustemba. Atletiškas, smulkus vaikinas, dvejus metus dirbantis treneriu sporto ir sveikatingumo centre „ATĖNAI“, per keturis mėnesius po didelio darbo sporto salėje ir didžiulių pastangų virto įspūdingų formų raumeningu vyru. Beje, tai tik išorinis Edgaro pasikeitimas. Vaikinas visai neseniai dalyvavo net dvejose fitneso čempionato varžybose Latvijoje ir Lietuvoje, iš kurių grįžo su čempiono vardu.

Pirmosios Pabaltijo šalių fitneso varžybos „2014 NAC Latvia open bodybuilding and fitness cup“ įvyko gegužės 17 d. Latvijos sostinėje, Rygoje. Čia Edgaras vos per plauką buvo įveiktas varžovo iš Kauno, tad mėgavosi antrąja vieta. Tačiau gegužės 24 d. antrajame varžybų etape, kuris įvyko Lietuvoje, Prienuose, šilutiškis be didelių sunkumų įveikė kaunietį varžovą ir rankose spaudė pirmosios vietos nugalėtojo taurę.

Susitikimo metu pokalbyje dalyvavo Edgaras ir jo treneris Kęstutis Vaičiūnas. Pastarasis neslėpė, kad Edgaras turi didelį potencialą ir galimybes siekti dar didesnių rezultatų.

„Mačiau, kad Edgaras yra gero sudėjimo, turi stiprią valią ir didelį norą, tad pasiūliau jam treniruotis ir ruoštis sudalyvauti fitneso čempionate. Tai buvo pirmas kartas, kuris atnešė didžiausią sėkmę“, - apie savo mokinį kalbėjo treneris.

Į priekį vedė griežta disciplina

Pasak Kęstučio, užteko keturių įtemptų pasiruošimui varžyboms mėnesių. Edgaras keitėsi ne dienomis, o valandomis. Svarbu buvo ne tik keisti treniruočių taktiką, bet ir laikytis itin griežtos dietos, dėl kurios svoris turėjo augti, o ne kristi.

„Jei Edgaras būtų suvalgęs nors vieną saldainį, iškart jis būtų išryškėjęs ant raumenų,“ - juokaudamas pasakojo Kęstutis.

Paklaustas apie savo sėkmę pats čempionas Edgaras atviravo, kad labiausiai jam padėjo trys dalykai: noras, tikėjimas ir valia.

Metęs sau iššūkį Edgaras dar iki pirmųjų varžybų priaugo net 15 kilogramų. Reikėjo laikytis griežtos angliavandenių ir baltymų dietos, labai daug plušėti sporto salėje, vartoti maisto papildus.

Tiesa, varžybų metu vaikinas neteko 10 kg, tačiau jie vėliau po truputį sugrįžo.

Paklaustas, ar nekilo pagunda paslapčiomis paskanauti uždraustu gardumynu, Edgaras šypsojosi ir prisipažino, kad apgauti trenerio neįmanoma. Pasak vaikino, viskas iškart pastebima. Tačiau sportininkas neslėpė, kad paskutinėmis varžybų akimirkomis svajojo apie didžiulį pyragą, kurį vėliau, džiaugdamasis pergale, ir valgė.

Azartas ir tikėjimas

Po pirmojo pabandymo Rygoje, kai buvo laimėta antroji vieta, Edgarui kilo dar didesnis noras eiti į priekį ir siekti užsibrėžto tikslo. Sportininkas neslepia, kad tam labai padėjo griežtas treneris K. Vaičiūnas ir „FEN“ maisto papildų sportui ir sveikatai parduotuvės bendrasavininkas Giedrius Ramanauskas. K. Vaičiūnas ir G. Ramanauskas rėmė būsimąjį čempioną ne tik maisto papildais, bet ir palaikė morališkai. Anot Edgaro, pasiruošti varžyboms daug padėjo ir Dainius Gricevičius.

Kalbintas Edgaro treneris K. Vaičiūnas prisipažino, kad jis nėra naujokas fitneso sporto srityje, nes ir pats kažkada dalyvavo tokiose varžybose bei yra prieš kelerius metus yra treniravęs sportininkus.

Vertindamas pirmuosius Edgaro pasirodymus čempionatuose bei džiaugdamasis pasiektais laimėjimais treneris sakė, kad buvo minčių dar šiemet sudalyvauti varžybose Ispanijoje. Tačiau kol kas nenorėjo rizikuoti ir pertempti jėgų.

Tačiau dar išgyvendamas džiugias akimirkas ir įspūdžius iš praūžusių čempionatų Edgaras prisipažįsta, kad po šių laimėjimų jis nežada sustoti. Artėjant rudeniui sportininkas pradės ruoštis kitiems išbandymams.

Apie pagundas ir merginas...

„Negaliu sakyti, kad buvo lengva. Didžiausia pagunda – maistas. Po varžybų net juokavau, kad iškart suvalgysiu keturis tortus“, - juokaudamas prisipažino Edgaras.

Beje, paklaustas apie merginas, ar nepasikeitė jų dėmesys, kai taip įspūdingai pakito kūno formos, Edgaras atviravo, jog turi draugę, o kitų merginų dėmesio nepastebi.

„Jei atvirai, labai daug laiko praleidžiu salėje, treniruotėse ir treniruodamas kitus žmones. Gal ir pasikeitė merginų dėmesys, net nežinau... Tačiau aš turiu draugę ir man to užtenka,“ – sakė Edgaras.

Taigi, pirmos tokios treniruotės, pirmi pabandymai šilutiškiui Edgarui atnešė triuškinančią pergalę. Belieka tikėtis, kad vaikino sportinis pasiruošimas ir puikūs fiziniai duomenys atneš dar didesnes pergales ir gausybę kitų laimėjimų. Svarbiausia, kaip sakė pats Edgaras, reikia norėti, tikėti ir to siekti.

www.zinios1.lt   2014-05-28 Saulina Jokubauskaitė


« Atgal
Šilutės sporto klubas "ATĖNAI" Tel. 8 (441) 54 898, mob. tel. 8 (687) 93 628, el. paštas: info@atene.lt, Gluosnių g.13B,LT-99126 Šilutė, darbo laikas I-V 8.00-21.00, VI 9.00-14.00