Straipsniai

"Atėnės" šokėjos kasmet striksi iki aukščiausių laimėjimų

 

Jau kelinti metai, kai ne tik kraštiečius džiugina pasiektais aukštais rezultatais įvairiuose respublikiniuose konkursuose Šilutės sporto klubo „Atėnė“ šokėjos. Visai neseniai kartu džiaugėmės su vyriausių merginų (15-20 m.) laimėta pergale NKL šokėjų komandos rinkimuose.

Lygos fanai, portalo www.sportin.lt lankytojai, NKL administracija ir Kauno „Žalgirio“ šokėjos geriausiomis pripažino Šilutės „Šilutės“ merginas. Pastarosios tapo absoliučiomis favoritėmis tiek žiūrovų, tiek komisijos vertinime. 
 
Mums papasakoti, kaip šiuo metu gyvena „Atėnės“ merginos, sutiko trenerė Inga Mikutytė.
 
Pasak trenerės, kovo ir balandžio mėnesiai yra patys sunkiausi – labai daug įvairių konkursų, išvykų. 
 
„Striksių“ komandos merginos dar nepamiršo patirtų įspūdžių po visai neseniai iškovotų laimėjimų. Jos džiaugiasi patirtu didžiuliu dėmesiu, kurio sulaukė net iš paties NKL prezidento Remigijaus Štaro. Pastarasis po NKL finalinių varžybų Alytuje merginoms asmeniškai dėkojo už gražų pasirodymą minutinėse pertraukėlėse bei išreiškė viltį, kad ateityje tikisi, jog merginas dar dažnai išvys krepšinio aikštelėje. 
 
Štai, „Striksės“ jau pakviestos šokti ir į pasaulio merginų jaunimo krepšinio čempionatą. Kurio vieta ir šalis dar tikslinama. 
 
„Striksių“ komandoje iš viso yra 16 merginų, kai kurioms šie metai kolektyve jau yra paskutiniai. Tačiau kelios merginos, kurios šiemet baigs vidurinę mokyklą, planuoja studijuoti Kaune bei eiti į atranką  šokti „Žalgirio“ šokėjų komandoje. Jau ten yra ir pakviestos sudalyvauti. 
 
Dar visai neseniai merginos sulaukė džiugios žinios, kad yra pakviestos į krepšinio komandų palaikymo šokėjų čempionatą, kuris šiemet, birželio mėnesį, pirmą kartą yra rengiamas Lietuvoje, Panevėžyje „Cido“ arenoje. Ankstesniais metais šis čempionatas vykdavo Latvijoje. „Atėnės“ šokėjų grupę „Strikses“ asmeniškai pakvietė į šį čempionatą „Žalgirio“ šokėjos.
 
„Išliko labai geros emocijos po pasiektų laimėjimų. Merginos džiaugiasi rezultatais. Tuo pačiu ruošiamės ir laukiame vasaros stovyklos. Tik, žinoma, gaila, kad kai kurioms merginoms šie metai jau paskutiniai komandoje…“ – pasakojo trenerė Inga.
 
„Atėnės“ šokėjos treniruojasi ir varžyboms ruošiasi daug. Per savaitę merginos į salę renkasi 3-4 kartus, o jei artėja koks renginys – treniruojasi kiekvieną dieną ar net kelis kartus per dieną (truputėlį pakeičiau). Vadinasi, pasiekti rezultatai yra uždirbti tikrai labai atkakliu darbu ir pastangomis.
 
Tačiau viską atperka tūkstantinės krepšinio aistruolių minios plojimai ir skandavimai, kai išgirta mūsų merginų komandos pavadinimą. 
 
„Labai džiaugiuosi merginomis. Jos visos labai gabios: lanksčios, charizmatiškos, fiziškai stiprios ir žavios. Dauguma jų pradėjo šokti dar nuo pirmos klasės,“ – merginas apibūdino trenerė Inga.
 
 

Pastaroji linksmai nusijuokė, kai paklausiau apie jos tikrąją specialybę, kuris, pasirodo, visiškai nėra susijusi su tuo, kas vyksta „Atėnės“ klube.

 
„Mano darbas – mano hobis. O aš pati esu baigusi įmonių ir įstaigų administravimą. Šiuo metu studijuoju Vilniaus universitete. Tačiau ateityje dar planuoju mokyti merginas šokti ir pati tobulėti, semtis patirties šioje srityje“, – dalinosi savo planais Inga.
 
Inga daug metų šoko „Atėnės“ kolektyve. Ją treniravo „Atėnės“ šokių kolektyvo trenerė bei sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ direktorė Jūratė Gricevičienė. Pastaroji ir uždegė dar jaunutę Ingą sportiniams šokiams bei paskatino siekti ir tobulėti šioje srityje. 
 
Šiuo metu Inga pati kuria šokius, renka muziką ir ruošia net trijų amžiaus grupių šokių kolektyvus, kurie beveik niekada negrįžta iš konkursų be prizinių vietų.
 
Štai, tradicija tapusiame respublikiniame festivalyje „Ant stogo 2013“, į kurį kasmet suvažiuoja daug šokių kolektyvų iš visų Lietuvos miestų, „Atėnės“ šokėjos nusiskynė vėl pačius aukščiausiuosius laurus. 
 
Jau trečius metus iš eilės Šilutės sporto klubo „Atėne“ šokėjos vyko į šį tradicija tapusį konkursą. Jame dalyvavo trijų amžiaus grupių šokėjos. 
 
Komisijos narius ir žiūrovus pirmosios savo pasirodymu sužavėjo mažosios (7-11 m.) „Atėnės“ šokėjos su šokiu „Mes norim dar“ ir laimėjo pirmąją vietą. Šis laimėjimas ir pirmoji vieta šiai komandai jau kartojasi antrus metus iš eilės.
 
Beje, tai buvo ne vienintelė pirma vieta, kurią iškovojo Šilutės „Atėnė“. „Striksės“, vyriausiosios šokėjos, su šokiu „Jausmai“ taip pat laimėjo pirmąją vietą. Šį šokį kartu su atlikėjomis šoko net žiūrovai ir komisijos nariai.
 
O viduriniųjų, moksleivių komanda (11-15 m.), savo amžiaus grupėje su šokiu „Mes viską galim“ net iš 50 varžovų užėmė antrąją vietą.
 
Šilutės „Atėnė“ merginos parsivežė aukso ir sidabro medalius, gausybę puikių emocijų ir įspūdžių.
 
Dar visai neseniai Klaipėdoje vykusiame konkurse „Norim kilti…2013“ „Striksės“ laimėjo atrankiniame ture ir gavo pakvietimą į finalą, kuris vyks Vilniuje birželio 1-2 d. 
 
Belieka tikėtis ir laukti naujų „Atėnės“ šokėjų laimėjimų.
 
Šiuo metu „Atėnės“ šokėjos ruošiasi į kasmetinį aerobikos festivalį Palangoje. Kaip sakė trenerė Inga, tomis dienomis Palanga pavirsta aerobikos sostine, o gatvėje sutinkami tik aerobikos šokėjai, ant kurių rūbų būna užrašyti miestų, kuriems atstovauja, vardai.  
 
Po festivalio Palangoje „Atėnės“ merginos ruošiasi linksmai laiką praleisti vasaros stovykloje, o vėliau – dviejų nepilnų mėnesių vasaros atostogos. 
 
Nuo prasidėsiančių naujų mokslo metų vėl bus renkamos šokėjos į „Atėnės“ gretas. Kaip sakė trenerė Inga, bus pradėta auginti nauja šokėjų karta, nes išeinančiąsias turi pakeisti jaunėlės. 
 
„Gaila, kai reikia išsiskirti su merginomis, kurios tampa draugėmis ne tik šokių aikštelėje. Jos būna geriausiomis draugėmis ne tik salėje, bet ir mokykloje, ir kieme. Per kelerius metus apsišlifuojame, priprantame viena prie kitos… Tampame šeima“, – pasakojo Inga.
 
Pokalbį baigti su „Atėnė“ šokių klubo trenere Inga norėtųsi magiška šokio galia: šokio terapija kiekvienam iš mūsų užaugina nematomus sparnus, su šokiu mes tampame laimingais ir laisvesniais. Sąmoningas judėjimas šokio metu suteikia galimybę geriau pažinti save, savo pasąmonės poreikius bei troškimus. Taip pat – „Prieiti“ prie naujo savojo „Aš“ ir savo galimybių suvokimo.
 
2013-04-29 13:01:16, Saulina Jokubauskaitė

« Atgal
Šilutės sporto klubas "ATĖNAI" Tel. 8 (441) 54 898, mob. tel. 8 (687) 93 628, el. paštas: info@atene.lt, Gluosnių g.13B,LT-99126 Šilutė, darbo laikas I-V 8.00-21.00, VI 9.00-14.00