Straipsniai

Atėnės šokėjos Turkijoje

Gegužės 10-16 dienomis šilutiškės „Atėnės“ šokėjos buvo pakviestos Lietuvai ir Pamario kraštui atstovauti Turkijoje, teisingiau Stambule vykusiame Tarptautiniame pavasario ir sporto festivalyje. Kai kurios merginos pirmą kartą lankėsi nuostabiame ir turistų pamėgtame krašte. Deja, išvyka nebuvo pažymėta vien gražiais atsiminimais. Tuo metu, kai merginos viešėjo Stambule, įvyko tragedija anglių šachtoje, kur po sprogimo žuvo keli šimtai žmonių, o dar šimtai liko įkalinti po žeme.

Didžioji festivalio šventė, kuriai mūsų merginos buvo paruošusios ypatingą pasirodymą, taip ir neįvyko, nes Turkijoje tuo metu buvo paskelbtas gedulas.

Į festivalį Turkijoje merginas atvykti pakvietė jo organizatoriai. „Atėnės“ šokėjos savomis lėšomis ryžosi kelionei.

Lietuvai atstovauti tarptautiniame festivalyje iš viso vyko du šokių kolektyvai – vienas iš Panevėžio, kitas – iš Šilutės.

Šilutės sporto klubo „Atėnės“ šokėjos kartu į Turkiją vežėsi ir įvairios atributikos, kuria pristatyta Lietuva bei Pamario kraštas.

„Pasirodymai vyko kasdien. Tai vienoje miesto dalyje, tai kitoje, šokome universitetuose, privačiuose licėjuose ir įvairiuose miesto renginiuose“, - apie pasirodymus Stambule pasakojo trenerės Inga Mikutytė ir Jūratė Gricevičienė.

Sulaukė didelio palaikymo ir įvertinimo

Nepaisant to, kad pagrindinis pasirodymas dėl paskelbto gedulo taip ir neįvyko, tačiau kaskart, kai tik „Atėnės“ šokėjos baigdavo savo pasirodymą, sulaukdavo gausybę žiūrovų palaikymo ir plojimų. Merginų prašydavo antrą kartą pakartoti savo pasirodymą. Buvo tokių žiūrovų, kurie, nulipus merginoms nuo scenos, tiesiog pribėgdavo prie jų ir prašydavo nusifotografuoti, autografų ar tiesiog norėdavo įteikti dovaną.

Turkijoje merginos gyveno privataus universiteto miestelyje, jas globojo šio universiteto studentai. Jie kasdien šokėjas lydėjo į pažintines keliones, pristatė šalies bei miesto istoriją, visuomenės kultūrą. Merginoms ir trenerėms teko pajausti, kaip gyvena turkės moterys, kokios joms taikomos taisyklės.

„Kadangi norėjome būti saugios, turėjome iš dalies laikytis šių taisyklių“, – atviravo trenerės.

„Atėnės“ šokėjos kelionėje ne tik parodė savo gražius šokius ir parengtas programas, pamatė bei įvertino kitų šalių: Čekijos, Slovakijos, Ispanijos, Turkijos, šokėjų pasirodymus.

Laisvalaikiu „Atėnės“ šokėjos galėjo pasigrožėti itin nuostabiu Stambulo miestu, senamiesčiu, nuostabia prieplauka, taip pat matė ištaigingą haremą, žymiąsias „Mėlynąją“ ir Šv. Sofijos mečetes, lankėsi didžiajame turguje – kitaip vadinamame „Bazaru“.

„Parsivežėme didelę patirtį ir išgyvenimus. Šioje kelionėje mes ne tik įtemptai dirbome, bet tuo pačiu ir ilsėjomės“, - sakė trenerės.

www.zinios1.lt  2014-05-29 10:47:35 Saulina Jokubauskaite


« Atgal
Šilutės sporto klubas "ATĖNAI" Tel. 8 (441) 54 898, mob. tel. 8 (687) 93 628, el. paštas: info@atene.lt, Gluosnių g.13B,LT-99126 Šilutė, darbo laikas I-V 8.00-21.00, VI 9.00-14.00