Straipsniai

Šilutę paiekė Zumbos treniruotės

 

Penktadienį  (03-16) Šilutės sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“ organizavo Zumbos šventę  „Zumba party“ miestelėnams.  Į šventę buvo pakviestas svečias iš Kauno moterų sporto klubo  „Akela“  -  trenerė Jovita Vilkienė. „Zumba party“ truko pusantros valandos, joje dalyvavo virš 50 žmonių.

Treniruotė , kurioje išsiskiria laimės hormonai

Kviečiant pamiršti įprastą lietuvišką  kuklumą bei ramumą “Zumba party” organizatoriai visus svečius ir dalyvius ragino   akylai žvelgti į trenerius ir atsipalaiduoti pagal  ritmingą, aistringą, uždegančią muziką. Pradžioje nedrąsiai, vėliau, pasinėrę į muziką ir smagius bei  nuotaikingus šokių žingsnelius  dalyviai buvo priversti prakaituoti ir gerai pasilinksminti. Neilgai trukus salė prisipildė ritmo  laisvės, energijos ir nuostabios nuotaikos.  Šios “Zumba party” treniruotės metu buvo atliekami ne tik paprasti šokių judesiai, bet ir kūno stiprinimo pratimai pagal paskutines fitneso tendencijas.

Pasak, į svečius atvykusios trenerės Jovitos Zumbos treniruotės metu dirba absoliučiai visas kūnas, ypač presas ir nugaros raumenys. Pilvo raumenys greitai sustangrėja, taip sumažindami nugaros apkrovą ir skausmą. Efektyviai deginamos kalorijos, krenta svoris bei pagreitinamas širdies ritmas. Zumba padeda atsikratyti streso, nes treniruotės metu dėl aktyvaus judėjimo išsiskiria geros nuotaikos hormonai endorfinai, terapiškai veikia ir ritminga muzika bei šokis. Treniruotės intervalinės – kaitaliojama greita ir lėta muzika, todėl nepervargstama, neperkraunama širdis. Zumba padeda sureguliuoti kraujo spaudimą, stiprina kaulus, todėl sumažina osteoporozės riziką, gerina balansą ir raumenų tonusą.

Zumbos istorija

Zumba– spalvotas ritmo  kokteilis, pagamintas   iš ispanų ir afrikiečių šokių judesių  bei  melodijų.  Tai šokis su „salsos“, „čia-čia“, „regetono“, „kumbijos“, „merengės“, „sambos“, „hip-hopo“, „tango“ prieskoniais.  Kolumbiečių jaunimo žargonu žodis „zumba“ reiškia „greičiau krutinkis“, „judinkis“. Zumbos krikštatėvis yra choreografas Beto Peresas, kuris kartą į aerobikos treniruotę pamiršęs atsinešti kompaktines plokšteles, sukdamasis iš nepatogios padėties ėmė improvizuoti.  Po  uždegančios treniruotės choreografo mokiniai  atsisakė šokti pagal muziką, kuri buvo naudojama visą laiką.

Klubo trenerė įgijo Zumba fitness tarptautinę trenerio licenziją vesti treniruotes

Šilutės sporto klubo ‚Atėnė‘ trenerė Inga Mikutytė prieš mėnesį įgijo zumbos tarptautinę trenerio licenziją, bei parvežė į klubą šviežiausių naujienų, daug gerų įspūdžių bei emocijų. Kursai vyko, Vilniuje sporto rūmuose, kur „Zumba fitness“ meistras Jaime Farfan, dvi dienas nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, mokė 17 žmonių gupę „Zumba fitness“ pagrindų ir treniruotės subtilybių. Tad Nuo šiol kiekvieną trečiadienį į zumba fitness treniruotes kviečiamos ir Šilutiškės, kur laukia žaismingos choreografijos kombinacijos,  padedančios  atsikratyti nereikalingų kilogramų, padailinti figūros linijas, bet ir nuotaikinga šėlionė grojant smagiai muzikai. Baimintis, jog trūksta įgudžių šokių aikštelėje -  nėra  ko – visai nereikia būti šokio profesionalu, nes zumbos judesiai labai paprasti ir universalūs. Taip pat trenerė viliasi, kad labai  sparčiai pasaulyje išpopuliarėjusi ‘Zumba’ suburs  draugišką šokio  ritmu skriejančią mėgėjų  bendruomenę Šilutėje.

Indrė Taliūtė


« Atgal
Šilutės sporto klubas "ATĖNAI" Tel. 8 (441) 54 898, mob. tel. 8 (687) 93 628, el. paštas: info@atene.lt, Gluosnių g.13B,LT-99126 Šilutė, darbo laikas I-V 8.00-21.00, VI 9.00-14.00